Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Taksigelseskirken, Aldersro, København
Benedict Westergaard og Kirsten Tegner - Gift 16 apr 1937
Carl Gunnar Alexander Ludvigsen og Hertha Carla Wittenburg Kolbe - Gift 28 jan 1934
Freia Ydun Viktoria Frederiksen - Begravet: 19 apr 1931
Grethe Anna Betty Køster - Døbt: 22 aug 1920
Heinz Werner Ehlig Wittenburg - Døbt: 1 jan 1921
Jens Aksel Edvard Carlsson og Ilse Dagmar Wittenburg Kolbe - Gift 18 jul 1943
Ove Poul Plambech Clausen og Grethe Anna Betty Køster - Gift 10 apr 1941
Vera Leonia Husted - Døbt: 23 jun 1939

Tallinn, Estland
Ingeborg Elisabeth Mathilde Krull - Døbt: 29 aug 1898
Ingeborg Elisabeth Mathilde Krull - Født: 11 aug 1898

Tamdrup, Skanderborg
Agnes Zwergius - Født: 27 apr 1900
Anna Pedersdatter Stavning - Død: 18 aug 1802
Dødfødt dreng Mandix - Død: Dec 1790
Dødfødt dreng Mandix - Født: Dec 1790
Ebba Zwergius - Født: 9 maj 1906
Elisabeth Sophie Colding - Død: 13 apr 1838
Elisabeth Sophie Colding - Født: Apr 1760
Inger Zwergius - Født: 30 jan 1905
Isabella Wittendorff - Født: 16 jan 1844
Jens Pedersen Borgen - Død: 27 feb 1832
Leo Zwergius - Født: 30 jul 1903
Maren Borgen - Død: Dec 1790
Michael Peter Christensen - Født: 30 aug 1825
Oluf Jensen Mandix - Død: Mar 1805
Oluf Jensen Mandix - Født: Jan 1727
Ulla Zwergius - Født: 1 nov 1901

Tamdrup Kirke, Skanderborg
Agnes Zwergius - Døbt: 16 sep 1900
Aksel Kristensen - Døbt: 31 jul 1904
Anna Margaretha Amalie Stoutz - Begravet: 2 jun 1833
Anna Pedersdatter Stavning - Begravet: Aug 1802
Anna Sophie Elley - Begravet: 7 dec 1929
Birgitte Kirstine Laursen - Døbt: 11 okt 1840
Birgitte Kirstine Laursen - Konfirmeret: 1855
Christian Adrian Lauritzen - Begravet: 22 nov 1831
Christiane Caroline Lauritzen - Begravet: 21 jan 1835
Christiane Caroline Lauritzen - Døbt: 30 maj 1828
Dødfødt dreng Mandix - Begravet: 21 dec 1790
Ebba Zwergius - Døbt: 10 jun 1906
Elisabeth Sophie Colding - Begravet: 25 apr 1838
Elisabeth Sophie Colding - Døbt: 20 apr 1760
Esther Heide - Konfirmeret: 3 apr 1910
Finn Magnussen Lauritzen - Døbt: 9 jun 1829
Frideric Gram Jordhøy og Cathrine Borgen - Gift 27 maj 1796
Helge Nikolaj Blauenfeldt - Døbt: 24 apr 1904
Henny Louise Bøgh - Døbt: 24 apr 1905
Henry Gade - Døbt: 3 aug 1919
Ida Gade Sørensen - Døbt: 10 okt 1920
Ingeborg Cathrine Abell - Døbt: 16 jul 1876
Isabella Wittendorff - Døbt: 20 apr 1844
Jens Jørgensen - Døbt: 3 dec 1865
Jens Jørgen Laursen - Begravet: 31 jan 1858
Jens Jørgen Laursen - Døbt: 28 okt 1811
Jens Pedersen Borgen - Begravet: 7 mar 1832
Jens Pedersen Borgen og Elisabeth Sophie Colding - Gift 18 okt 1785
Johan Conrad Stoutz - Begravet: 3 jun 1833
Julie Mathilde Bøgh - Døbt: 8 nov 1903
Karl Gade Sørensen - Døbt: 16 jul 1922
Karl Kristian Ludvig Parelius og Valborg Olsen - Gift 1 mar 1906
Leo Zwergius - Døbt: 13 sep 1903
Louise Nicoline Møhl - Døbt: 18 jun 1874
Lovise Augusta Christine Christensen - Døbt: 16 aug 1839
Magrethe Henriette Lauritzen - Begravet: 21 jan 1835
Maren Borgen - Begravet: 28 dec 1790
Martha Julie Bøgh - Begravet: 23 mar 1912
Mette Kirstine Laursen - Døbt: 16 okt 1853
Mette Kirstine Laursen - Konfirmeret: 14 apr 1867
Michael Peter Christensen - Døbt: 9 okt 1825
Niels Jørgensen og Birgitte Kirstine Laursen - Gift 30 jun 1865
Oluf Jensen Mandix - Begravet: 13 mar 1805
Oluf Jensen Mandix - Døbt: 26 jan 1727
Oluf Jensen Mandix og Maren Borgen - Gift 14 okt 1785
Paula Victorine Bøgh - Konfirmeret: 4 okt 1908
Sophus Julius Wilhelm Bøgh - Begravet: 13 jul 1908
Svend Aage Arnds Parelius - Døbt: 29 jul 1906
Ulla Zwergius - Døbt: 15 jun 1902

Tammerfors, Finland
Anna Maria Lindroos - Født: 30 nov 1884

"Tammestrup", Ovsted, Skanderborg
Adolfine Wilhelmine Charlotte Utke - Død: 2 maj 1900
Christian Adolph Heilmann - Død: 23 okt 1938
Ellen Alfrede Heilmann - Født: 10 sep 1899
Gerda Alfrede Larsen - Død: 22 jan 1939
Johan Ernst Heilmann - Født: 12 apr 1901
Poul Bent Heilmann - Født: 12 apr 1901

Tampa, Hillsborough, Florida, USA.
Grace Helen Eilert - Født: 6 jun 1976
John Harold Eilert - Født: 26 aug 1978

Tanderup, Farup, Ribe
Meta Sophie Kirstine Windfeld - Født: 3 mar 1863

Tanderup, Haverslev, Hjørring
Knudsine Kristine Knudsen - Født: 22 dec 1891

Tanderup, Odense
Lars Christensen Graae - Død: 31 maj 1939
Marie Acton Tobiesen - Født: 9 feb 1878

Tanderup, Snejbjerg, Ringkøbing
Christen Peder Fonnesbæk - Født: 1 nov 1870

"Tanderup", Snejbjerg, Ringkøbing
Arnoldine Louise Cathrine Leth - Død: 22 apr 1859
Arnoldine Louise Cathrine Leth - Født: 14 nov 1855
Edel Caroline Leth - Død: 12 jun 1859
Edel Caroline Leth - Født: 12 jun 1859
Frederikke Vibeke Leth - Født: 14 aug 1857
Laurits Christian Friderich Leth - Født: 11 jul 1860
Martha Elisabeth Theodora Leth - Født: 17 maj 1854

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 14-feb-2023 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009