Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Uttrup, Hvorup, Aalborg
Peder Christian Michaelsen Terp - Født: 27 nov 1815

Uvelse, Frederiksborg
Dagmar Danebod Knudsen - Født: 18 dec 1866

Uvelse Kirke, Frederiksborg
Dagmar Danebod Knudsen - Døbt: 18 apr 1867
Jens Sørensen Jensen - Døbt: 9 dec 1859
Søren Jensen - Døbt: 16 sep 1810

"Vads Mølle", Falling, Aarhus
Carl Frederich Bevensee - Død: 19 maj 1808
Carl Frederich Bevensee - Født: 19 jun 1807
Carl Wilhelm Ludvig Bevensee - Død: 21 feb 1806
Friderica Dorthea Jansen - Død: 28 apr 1835
Henrich Frederich Bevensee - Død: 24 nov 1810
Henrich Frederich Bevensee - Født: 2 dec 1809
Joachim Diderich Bevensee - Død: 18 jan 1853
Marie Elisabeth Bevensee - Født: 16 sep 1811

Vadstena Kloster, Sverige
Ingeborg Magnusdotter Ulväsaätten - Begravet: 28 mar 1390
Knut Bengtsson Aspenäsätten - Begravet: 26 sep 1420
Tord Röriksson Bonde - Begravet:
Ture Stensson Bielke - Begravet:

Vadum, Aalborg
Vibeke Margrethe Møller - Født: 4 feb 1862

Vadum Kirke, Aalborg
Christian Georg Anthon Selmer og Judithe Petrea Birk - Gift 24 maj 1859
Christian Julius Pilegaard Hastrup - Døbt: 9 maj 1886
Else Hastrup - Døbt: 19 mar 1882
Frederik Anton Hastrup - Døbt: 25 mar 1883
Judithe Petrea Birk - Døbt: 9 mar 1829
Jørgen Constantin Hastrup - Døbt: 20 aug 1884
Knud Ejnar Messerschmidt - Begravet:
Ludvig Carl Adolph Emil Møller og Pauline Lovise Brandt - Gift 14 jan 1862
Vibeke Margrethe Møller - Døbt: 23 mar 1862

"Vadumtorp", Vadum, Aalborg
Judithe Petrea Birk - Født: 17 feb 1829

Valby Kirke, Frederiksborg
Ellen Elisabeth Marie Anna Collett Dreyer - Døbt: 7 dec 1880
Frits Carl Theodor Anker Collett Dreyer - Døbt: 16 okt 1879

Valby Kirke, København
Ejnar Emanuel Peter Bekker - Døbt: 15 jul 1906
Else Nikoline Heimann Wulff - Døbt: 11 nov 1906
Henry Emil Nyboe Rasmussen - Døbt: 10 maj 1895
Johan Hendrich August Bech - Døbt: 17 aug 1849
Martin Reimers og Marie Wilhelmine Joachime Brandis - Gift 28 sep 1842
Paul Gerhard von Tangen Sivertsen - Døbt: 3 dec 1905
Peter Krog Meyer Arnesen - Begravet: 24 okt 1895
Sigrid Petersen - Døbt: 11 jun 1893
Aage Schmidth og Ellen Margrethe Duurloo - Gift 21 jul 1909

Valdemar Slotskirke, Taasinge, Svendborg
Agnete Katrine Clausen - Døbt: 15 okt 1893
Carl Immanuel Clausen - Døbt: 21 aug 1898
Frederik Adolph Hansen - Døbt: 25 apr 1832
Hans Peter Karl Clausen - Døbt: 14 apr 1892
Ina Alexandra Rasmussen Højte - Konfirmeret: 15 apr 1888
Ina Sofie Troensegaard - Døbt: 20 maj 1883
Jutta Petersen - Konfirmeret: 5 okt 1890
Marie Anna Johanne Poulsen - Døbt: 12 jun 1904
Marie Margrete Bylov Pedersen - Døbt: 25 feb 1883
Valborg Jakobine Rasmussen Højte - Konfirmeret: 5 okt 1890

"Valdemarsgaard", Kastrup, Præstø
Sonja Henriette Topsøe Graae - Født: 4 mar 1910

"Valdemarslund", Gurre, Tikøb, Frederiksborg
Antonie Sophie Fischer - Født: 26 okt 1820
Christiane Frederikke Fischer - Født: 21 jul 1817
Clara Marie Jensine Fischer - Født: 15 jan 1825
Heinrich Georg Friederich Fischer - Død: 23 feb 1829
Herman Fischer - Født: 1 sep 1815
Herman Friederich Andreas Fischer - Død: 17 jan 1815
Johanne Andrea Fischer - Født: 3 mar 1819
Waldemar Christoph Hartvig Fischer - Født: 13 dec 1822

Valgmenighedskirken, Askov, Malt, Ribe
Poul Tveden Plesner og Clarita Stuck - Gift 23 aug 1931
Povl Fog-Petersen og Ellen Kirstine Marstrand la Cour - Gift 23 jul 1909
Vagn Fog-Petersen - Døbt: 6 sep 1910

Valgmenighedskirken, Bøvling, Ringkøbing
Anker Holm - Døbt: 7 okt 1906

Valgmenighedskirken, Gørlev, Holbæk
Dorthea Kirstine Jørgensen - Døbt: 3 dec 1916

Valgmenighedskirken, Holstebro, Ringkøbing
Astrid Jensen - Døbt: 31 maj 1891
Carl Alfred Christian Julius Palmblad - Konfirmeret: 22 apr 1906
Dagny Marie Bechsgaard - Døbt: 22 apr 1906
Gudrun Jensen - Døbt: 19 maj 1887
Gyde Marie Jensen - Døbt: 6 apr 1885
Ingrid Thomsen - Døbt: 26 dec 1904
Ingrid Margrethe Jensen - Døbt: 3 mar 1889
Ragna Jensen - Døbt: 15 sep 1895
Svend Otto Thorsen og Ingrid Margrethe Jensen - Gift 26 jun 1915

Valgmenighedskirken, Lemvig, Ringkøbing
Else Buhl - Døbt: 18 okt 1903
Grete Buhl - Døbt: 17 nov 1907
Ole Peter Buhl - Døbt: 12 jul 1912

Valgmenighedskirken, Odder, Aarhus
Kristian Sigfred Asbæk - Døbt: 26 dec 1904
Margrete Bendixen - Døbt: 22 maj 1904

Valgmenighedskirken, Odense
Carl Kaalund-Jørgensen og Gudrun Svarrer - Gift Ca. dec 1947
Else Hansen - Døbt: 27 sep 1903
Erik Schriver og Gudrun Svarrer - Gift 29 jan 1928
Ernst Brandt - Begravet: 5 jan 1911
Gudrun Svarrer - Døbt: 3 jan 1904
Hans Anton Mikael Sørensen og Elisabeth Kirstine Sander - Gift 30 jun 1916
Hans Peder Jensen - Døbt: 28 jan 1894
Karl Johan Sander - Døbt: 20 nov 1892
Maria Magdalene Margrethe Quaade Faber - Begravet:
Maria Magdalene Margrethe Quaade Faber - Døbt: 18 dec 1894
Marie Karoline Sander - Begravet: 12 feb 1895
Marie Karoline Sander - Døbt: 6 jan 1895
Palle Kirchheiner Thyssen og Birgit Lange - Gift 5 sep 1953
Poul Svarrer - Døbt: 25 okt 1908
Signe Gudrun Sander - Begravet:
Signe Gudrun Sander - Døbt: 15 mar 1896
Simon Bernhard Sander - Begravet:
Theodor Hendrik Christopher Sander - Begravet: 19 sep 1910

Valgmenighedskirken, Rønne, Bornholm
Arvid Johannes Pontoppidan Thyssen - Døbt: 21 jan 1917
Bjarne Gad - Døbt: 28 jun 1908
Jutta Elisabeth Pontoppidan Thyssen - Døbt: 19 jul 1914
Olaf Borgen Müller og Kirsten Margrethe Engell Müller - Gift 7 jun 1940
Ruth Alexandra Pontoppidan Thyssen - Døbt: 12 sep 1915

Valgmenighedskirken, Skanderup, Ribe
Thomas Peter Lybecker - Døbt: 2 maj 1926

Valgmenighedskirken, Sønder Næraa, Odense
Helge Andersen Egekvist - Døbt: 8 jul 1894

Valgmenighedskirken, Vallekilde, Holbæk
Ellen Marie Fonnesbech-Wulff - Døbt: 2 jan 1910
Henry Emil Fonnesbech-Wulff - Begravet: 6 jan 1935
Julianus Hastrup - Begravet: 6 nov 1915
Kai Rødgaard-Jessen og Käthe Jensen - Gift 7 dec 1952
Kaj Fonnesbech-Wulff - Døbt: 20 apr 1908
Laura Elisabeth Nyholm Hastrup - Begravet: 6 sep 1936
Mette Marie Nyholm - Begravet: 22 apr 1929

Valgmenighedskirken, Vejen
Frederik Lange Begtrup og Anna Kirstine Appel - Gift 20 maj 1923

Valgmenighedskirken, Aakirkeby, Bornholm
Alfred Sode Munk - Døbt: 27 aug 1905
Gudrun Margrethe Munk - Døbt: 25 jul 1899
Gunnar Foverskov Munk - Døbt: 11 okt 1903
Helga Mogensen - Døbt: 7 aug 1910
Helge Krebs Lange - Døbt: 22 jul 1906
Jenus Christian Munk - Begravet: 30 sep 1949
Johannes Krebs Lange - Døbt: 30 mar 1902
Marie Jespersen - Døbt: 8 nov 1914
Marie Krebs Lange - Døbt: 24 dec 1904
Povl Krebs Lange - Døbt: 31 maj 1903
Thor Kristian Munk - Døbt: 26 dec 1900
Thora Nathalie Foverskov - Begravet: 27 mar 1937

Valgmenighedskirken, Aarhus
Jens Nielsen Jepsen og Henriette Christine Husted - Gift 8 okt 1903

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 3-jun-2019 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009