Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Ugerløse Kirke, Holbæk
Anders Jensen - Begravet: 16 jun 1846
Anders Jensen og Maren Bentsdatter - Gift 31 aug 1800
Anna Johanne Laurine Wulff Petersen - Begravet: 24 jul 1914
Bent Nielsen - Begravet: 13 feb 1791
Birthe Christensdatter - Begravet: 7 jul 1823
Christian Joachim Begtrup Thorsøe - Døbt: 11 okt 1833
Christine Augusta Nicoline Begtrup - Begravet: 14 apr 1836
Inger Andersdatter - Døbt: 25 sep 1811
Inger Andersdatter - Konfirmeret: 2 apr 1826
Jens Andersen - Døbt: 11 apr 1802
Jens Andersen - Konfirmeret: 1817
Kirsten Andersdatter - Begravet: 12 dec 1813
Kirsten Andersdatter - Døbt: 8 aug 1813
Lisbet Andersdatter - Døbt: 10 sep 1809
Lisbet Andersdatter - Konfirmeret: 25 apr 1824
Magrethe Andersdatter - Døbt: 26 dec 1800
Magrethe Andersdatter - Konfirmeret: 1815
Maren Andersdatter - Døbt: 13 okt 1805
Maren Andersdatter - Konfirmeret: 9 apr 1820
Maren Bentsdatter - Begravet: 27 maj 1844
NN Andersen - Begravet: 14 jan 1808
NN Andersen - Døbt: 26 dec 1807
Per Andersen - Begravet: 7 okt 1804
Per Andersen - Døbt: 18 mar 1804
Ruth Elise Hansen - Døbt: 11 nov 1923
Vagn Helge Spelmann og Ruth Elise Hansen - Gift 5 jun 1948

Uggelhuse, Virring, Randers
Lene Marie Jensine Schjødt - Født: 29 jul 1884

Uggeløse Kirke, Frederiksborg
Axel Theodor Kierkegaard - Døbt: 18 okt 1864
Bendtine Sophie Andersen - Døbt: 14 okt 1866
Clara Julie Kierkegaard - Døbt: 16 okt 1859
Georg Andreas Graae - Døbt: 3 jun 1804
Jens Vassing - Døbt: 2 mar 1873
Laurits Carl Vilhelm Kierkegaard - Døbt: 6 dec 1857
Thora Kierkegaard - Døbt: 18 aug 1861

Uggerby, Hjørring
Alma Christine Graff - Født: 7 dec 1909
Mathilde Marie Sørensen - Født: 30 sep 1886

Uggerby Kirke, Hjørring
Alma Christine Graff - Døbt: 13 mar 1910
Eilert Sophus Graff og Mathilde Marie Sørensen - Gift 8 nov 1918
Mathilde Marie Sørensen - Døbt: 28 nov 1886

Uggerslev, Odense
Johanne Maria Dreyer Fog - Født: 11 jul 1904
Lauritz Wilhelm Fog - Død: 6 sep 1929
Niels Jacobsen - Født: Feb 1772

Uggerslev Kirke, Odense
Johanne Christine Møller - Døbt: 11 jul 1809
Johanne Maria Dreyer Fog - Døbt: 14 aug 1904
Lauritz Wilhelm Fog - Begravet: 11 sep 1929
Nicoline Sophia Møller - Døbt: 23 jul 1811
Niels Jacobsen - Døbt: 23 feb 1772

"Uggerslevgaard", Uggerslev, Odense
Johanne Christine Møller - Født: 7 dec 1808
Nicoline Sophia Møller - Født: 5 apr 1811

Ugilt Kirke, Hjørring
Anna Sophie Elisabeth Møller - Døbt: 23 aug 1863
Carl Johan Møller - Døbt: 21 nov 1915
Christiane Marie Møller - Døbt: 25 okt 1874
Frederik Andreas Møller - Døbt: 19 jan 1865
Frederik Andreas Møller - Konfirmeret: 4 apr 1880
Hans Marcus Brandt Møller - Døbt: 10 maj 1908
Hans Markus Brandt Møller - Begravet: 27 apr 1866
Hans Markus Brandt Møller - Døbt: 19 jan 1866
Hans Markus Brandt Møller - Døbt: 24 maj 1868
Henrich Sørensen Kiærulf - Begravet: 21 sep 1717
Johan Peter Jensen og Vibeke Margrethe Møller - Gift 27 dec 1892
Johannes Thorlund Hasselbalch - Begravet: 6 okt 1947
Karen Kristiane Møller - Døbt: 8 apr 1912
Ludvig Carl Adolph Emil Møller - Begravet: 23 nov 1913
Niels Ræbild - Døbt: 21 apr 1878
Niels Christian Nielsen og Christiane Marie Møller - Gift 27 okt 1896
Pauline Lovise Brandt - Begravet: 10 maj 1930
Poul Brandt Møller - Døbt: 28 okt 1906
Vibeke Margrethe Møller - Konfirmeret: 30 sep 1877

Uglbjerg, Dejbjerg, Ringkøbing
Kirsten Madsen - Født: 21 nov 1838

Uglerup, Hørby, Holbæk
Anna Marie Christine Hansen - Født: 10 nov 1887

Uglerup, Sæby, Holbæk
Jens Peter Lindhardt - Født: 1 dec 1902
Julius Lindhardt - Død: 9 jun 1869
Julius Rasmus Lindhardt - Født: 23 dec 1869

"Uglerup Plantage", Bråby, Sorø
Ane Louise Christiane Jacobsen - Født: 28 nov 1846

Uglev, Odby, Thisted
Anna Sophie Toppenberg - Født: 22 aug 1900

Uhe, Ringive, Vejle
Christian Bæk Kristensen - Født: 24 mar 1921
Edel Pedersen - Født: 23 nov 1921
Ellen Ragnhild Bæk Kristensen - Født: 3 okt 1913
Emma Kirstine Nielsen - Født: 21 mar 1919
Esther Nielsen - Født: 6 dec 1916
Hilda Bæk Kristensen - Født: 2 dec 1918
Hilmar Nielsen - Født: 3 okt 1918

Uhre, Brande, Vejle
Jutta Vad Lauridsen - Født: 26 feb 1928

Uhre, Tistrup, Ribe
Vagn Uhre-Olsen - Født: 6 nov 1922

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 31-dec-2018 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009