Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Sønder Gørding Kirke, Ribe
Anna Margrethe Andersen - Døbt: 11 dec 1927
Anne Engers Hansen - Døbt: 26 okt 1913
Ditlev Blangsted Pontoppidan - Døbt: 30 mar 1851
Else Elise Lovise Martine Hansine Laurine Preisler - Døbt: 9 mar 1879
Emma Louise Rasmussen - Døbt: 23 apr 1899
Enevold Andersen - Døbt: 17 apr 1930
Hans Peter Kristian Lauridsen - Begravet: 5 jan 1911
Hans Peter Kristian Lauridsen - Døbt: 12 apr 1873
Helene Elisabeth Baagø Jensen - Døbt: 11 mar 1923
Herman Bøgh Jensen - Begravet: 6 jul 1956
Johan Friderich Rosenvold - Døbt: 25 mar 1808
Johan Friderich Rosenvold og Marie Sophie Wellejus - Gift 10 nov 1832
Johannes Hempel-Jørgensen og Maria Koed - Gift 3 dec 1921
Laura Andersen - Døbt: 5 jul 1925
Laurids Andreas Engers Hansen - Døbt: 10 dec 1911
Leif Kolster Hintsch Hansen og Gerda Smith Thorsted - Gift 5 jul 1942
Ludvig Christian Pontoppidan og Lovise Hansdatter - Gift 8 okt 1850
Marcus Klod Kirkeby Pontoppidan - Døbt: 11 sep 1853
Maren Kristensen - Begravet: 19 jun 1955
Margrethe Christensen - Døbt: 8 apr 1833
Maria Koed - Døbt: 11 jul 1897
Mary Anne Engers Hansen - Døbt: 30 okt 1910

Sønder Havbro, Havbro, Aalborg
Jenny Poulsen - Født: 15 feb 1910

Sønder Holsted, Holsted, Ribe
Bernhard Gustav Kristian Stegelmann - Født: 29 dec 1895

Sønder Hygum, Haderslev
Ditlev Blangsted Pontoppidan - Født: Sep 1780

Sønder Hygum Kirke, Haderslev
Ditlev Blangsted Pontoppidan - Døbt: 25 sep 1780
Karen Marie Sophie Magdalene Hansen - Døbt: 17 sep 1865

Sønder Højrup, Svendborg
Hans Nielsen - Født: 30 mar 1831
Mads Kristian Henningsen - Født: 4 jul 1875

Sønder Højrup Kirke, Svendborg
Hans Nielsen - Døbt: 4 apr 1831
Jens Fangel Brandt og Valdborg Christence Hansen - Gift 12 maj 1872
Mads Kristian Henningsen - Døbt: 8 aug 1875
Wilhelm Carl Schousboe og Eline Regise Chathinga Lassen - Gift 28 okt 1840

Sønder Jernløse, Holbæk
Bertha Marie Louise Moltke - Født: 21 maj 1905

Sønder Jernløse Kirke, Holbæk
Bertha Marie Louise Moltke - Døbt: 16 jul 1905
Edith Sofie Jakobsen - Døbt: 24 mar 1910
Elias Grüner og Kirsten Hansdatter - Gift 1 feb 1833
Villars Knudsen Lunn - Døbt: 30 okt 1884

Sønder Kirkeby, Maribo
Anna Margrethe Hansen - Født: 29 jun 1878
Anne Oline Parelius - Død: 12 mar 1861
Eduard Tesdorff Koch - Født: 15 apr 1859
Ellen Jessen - Død: 4 jan 1851
Emil Johan Stanley Koch - Død: 9 jul 1847
Emil Johan Stanley Koch - Født: 29 nov 1845
Fritze Ingeborg Hastrup - Født: 28 maj 1906
Gustav Adolph Stanley Koch - Født: 23 jun 1856
Hans Ludvig Emil Koch - Født: 25 jul 1851
Hans Peter Gyllembourg Koch - Født: 8 okt 1844
Johan Buntzen Koch - Født: 15 jan 1854
Kai Harald Hastrup - Født: 15 apr 1899
Karen Magdalene Amalia Parelius - Død: 27 nov 1846
Lauritz Marius Koch - Født: 18 apr 1855
Magdalene Petrea Koch - Født: 19 nov 1846
Otto Valdemar Koch - Født: 20 okt 1852
Petrea Koch - Født: 7 dec 1857
Petrea Laurence Koch - Død: 1 apr 1845
Rasmus Emil Jürgensen - Født: 6 aug 1839
Sigrid Hastrup - Født: 3 maj 1896

Sønder Kirkeby Kirke, Maribo
Andrea Margrethe Sophie Grønnegaard - Konfirmeret: 3 okt 1909
Anna Margrethe Hansen - Døbt: 28 jul 1878
Anne Oline Parelius - Begravet: 19 mar 1861
Charlotte Luise Parelius - Døbt: 21 sep 1851
Eduard Tesdorff Koch - Døbt: 5 jun 1859
Ellen Jessen - Begravet: 10 jan 1851
Emil Johan Stanley Koch - Begravet: 13 jul 1847
Emil Johan Stanley Koch - Døbt: 25 jan 1846
Gustav Adolph Stanley Koch - Døbt: 3 aug 1856
Hans Ludvig Emil Koch - Døbt: 21 sep 1851
Hans Peter Gyllembourg Koch - Døbt: 28 nov 1844
Hans Peter Gyllembourg Koch og Anne Oline Parelius - Gift 14 jun 1850
Johan Buntzen Koch - Døbt: 26 apr 1854
Kai Harald Hastrup - Døbt: 18 jun 1899
Karen Magdalene Amalia Parelius - Begravet: 1 dec 1846
Lauritz Marius Koch - Døbt: 10 jun 1855
Lorentz Lorck og Philipine Henriette Smidth - Gift 2 aug 1831
Magdalene Petrea Koch - Døbt: 11 dec 1846
Margrete Elisabet Friedlieb - Begravet: 26 aug 1851
Otto Valdemar Koch - Døbt: 14 nov 1852
Petrea Koch - Døbt: 1 jan 1858
Petrea Laurence Koch - Begravet: 6 apr 1845
Rasmus Emil Jürgensen - Døbt: 7 aug 1839
Sigrid Hastrup - Døbt: 14 jun 1896
Thomas Smidth - Begravet: 13 mar 1840

Sønder Kongerslev, Aalborg
Anne Kirstine Holst - Død: Mar 1812
Anne Margarethe Blomberg Lybecker - Død: 20 maj 1835
Birthe Marie Nørgaard - Født: 11 jun 1934
Cathrine Magdalene Scheibye - Født: 7 jan 1867
Elisabeth Petri - Død: 17 jun 1923
Emily Katrine Jensen - Født: 29 apr 1905
Erenstine Andrea Scheibye - Født: 25 maj 1870
Fanny Emilie Scheibye - Født: 13 aug 1865
Flemming Larsen - Født: 26 mar 1939
Frantz Andersen Scheibye - Født: 28 jun 1868
Hedvig Catharine Lybecker - Død: 2 jan 1840
Ide Kirstine Holst - Død: 21 feb 1821
Magda Jessamys Bartholomæussen - Født: 14 jul 1906
Matthias Ellidsbøl - Død: 14 okt 1802
Mogens Nielsen - Død: 12 apr 1857
Svend Aage Petri Thorsen - Født: 10 feb 1910

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 16-aug-2019 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009