Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Søsum, Stenløse, Frederiksborg
Agnes Jensen - Født: 24 apr 1893

"Søviggaard", Ovtrup, Ribe
Ane Marie Hansen Rosenholm - Født: 26 maj 1841
Karen Andrea Hansen Rosenholm - Født: 7 dec 1839

Søvind, Skanderborg
Laura Frederikke Abell - Født: 16 apr 1874

Søvind Kirke, Skanderborg
Jacob Rasmussen - Konfirmeret: 8 apr 1877
Johanne Marie Lauridsdatter Møller - Begravet: 14 feb 1724
Laura Frederikke Abell - Døbt: 31 maj 1874
Morten Rasmussen - Konfirmeret: 8 apr 1877
Søren Lauridsen - Begravet: 17 sep 1723
Ulrikke Krøyer - Konfirmeret: 4 apr 1875

Såtenäs, Tun, Västergötland, Sverige
Esther Synnöve - Død: 8 apr 1877
Esther Synnöve - Født: 8 feb 1877
Folke Kylberg - Født: 21 maj 1874
Hedvig Maria Adolphine Kylberg - Født: 11 mar 1876
Ivar Victor Kylberg - Født: 7 mar 1833
Ivar Wilhelm Kylberg - Født: 10 mar 1879

Taber, Lethbridge, Alberta, Canada
Melba Hannah Hansen - Født: 28 sep 1923

Tacoma, Washington, USA
Anders Krøyer Riber - Død: Før 1925

Taksigelseskirken, Aldersro, København
Benedict Westergaard og Kirsten Tegner - Gift 16 apr 1937
Carl Gunnar Alexander Ludvigsen og Hertha Carla Wittenburg Kolbe - Gift 28 jan 1934
Heinz Werner Ehlig Wittenburg - Døbt: 1 jan 1921
Jens Aksel Edvard Carlsson og Ilse Dagmar Wittenberg Kolbe - Gift 18 jul 1943
Vera Leonia Husted - Døbt: 23 jun 1939

Tallinn, Estland
Ingeborg Elisabeth Mathilde Krull - Døbt: 29 aug 1898
Ingeborg Elisabeth Mathilde Krull - Født: 11 aug 1898

Tamdrup, Skanderborg
Anna Pedersdatter Stavning - Død: 18 aug 1802
Dødfødt dreng Mandix - Død: Dec 1790
Dødfødt dreng Mandix - Født: Dec 1790
Elisabeth Sophie Colding - Død: 13 apr 1838
Elisabeth Sophie Colding - Født: Apr 1760
Jens Pedersen Borgen - Død: 27 feb 1832
Maren Borgen - Død: Dec 1790
Oluf Jensen Mandix - Død: Mar 1805
Oluf Jensen Mandix - Født: Jan 1727

Tamdrup Kirke, Skanderborg
Aksel Kristensen - Døbt: 31 jul 1904
Anna Margaretha Amalie Stoutz - Begravet: 2 jun 1833
Anna Pedersdatter Stavning - Begravet: Aug 1802
Anna Sophie Elley - Begravet: 7 dec 1929
Christian Adrian Lauritzen - Begravet: 22 nov 1831
Christiane Caroline Lauritzen - Begravet: 21 jan 1835
Christiane Caroline Lauritzen - Døbt: 30 maj 1828
Dødfødt dreng Mandix - Begravet: 21 dec 1790
Elisabeth Sophie Colding - Begravet: 25 apr 1838
Elisabeth Sophie Colding - Døbt: 20 apr 1760
Esther Heide - Konfirmeret: 3 apr 1910
Finn Magnussen Lauritzen - Døbt: 9 jun 1829
Frideric Gram Jordhøy og Cathrine Borgen - Gift 27 maj 1796
Ingeborg Cathrine Abell - Døbt: 16 jul 1876
Jens Pedersen Borgen - Begravet: 7 mar 1832
Jens Pedersen Borgen og Elisabeth Sophie Colding - Gift 18 okt 1785
Johan Conrad Stoutz - Begravet: 3 jun 1833
Karl Kristian Ludvig Parelius og Valborg Olsen - Gift 1 mar 1906
Louise Nicoline Møhl - Døbt: 18 jun 1874
Magrethe Henriette Lauritzen - Begravet: 21 jan 1835
Maren Borgen - Begravet: 28 dec 1790
Martha Julie Bøgh - Begravet: 23 mar 1912
Oluf Jensen Mandix - Begravet: 13 mar 1805
Oluf Jensen Mandix - Døbt: 26 jan 1727
Oluf Jensen Mandix og Maren Borgen - Gift 14 okt 1785
Sophus Julius Wilhelm Bøgh - Begravet: 13 jul 1908
Svend Aage Arnds Parelius - Døbt: 29 jul 1906

Tammerfors, Finland
Anna Maria Lindroos - Født: 30 nov 1884

"Tammestrup", Ovsted, Skanderborg
Adolfine Wilhelmine Charlotte Utke - Død: 2 maj 1900
Christian Adolph Heilmann - Død: 23 okt 1938
Ellen Alfrede Heilmann - Født: 10 sep 1899
Gerda Alfrede Larsen - Død: 22 jan 1939
Johan Ernst Heilmann - Født: 12 apr 1901
Poul Bent Heilmann - Født: 12 apr 1901

Tampa, Hillsborough, Florida, USA.
Grace Helen Eilert - Født: 6 jun 1976
John Harold Eilert - Født: 26 aug 1978

Tanderup, Farup, Ribe
Meta Sophie Kirstine Windfeld - Født: 3 mar 1863

Tanderup, Haverslev, Hjørring
Knudsine Kristine Knudsen - Født: 22 dec 1891

Tanderup, Odense
Marie Acton Tobiesen - Født: 9 feb 1878

Tanderup, Snejbjerg, Ringkøbing
Christen Peder Fonnesbæk - Født: 1 nov 1870

"Tanderup", Snejbjerg, Ringkøbing
Arnoldine Louise Cathrine Leth - Død: 22 apr 1859
Arnoldine Louise Cathrine Leth - Født: 14 nov 1855
Edel Caroline Leth - Død: 12 jun 1859
Edel Caroline Leth - Født: 12 jun 1859
Frederikke Vibeke Leth - Født: 14 aug 1857
Laurits Christian Friderich Leth - Født: 11 jul 1860
Martha Elisabeth Theodora Leth - Født: 17 maj 1854

Tanderup Kirke, Odense
Anders Jacobsen Hempel - Begravet: 20 feb 1857
Catrine Dorthe Hempel - Døbt: 10 sep 1837
Dødfødt pige Hempel - Begravet: 7 jun 1831
Hans Jacobsen Hempel - Begravet: 15 jan 1838
Hans Jacobsen Hempel - Døbt: 16 nov 1834
Jacob Jacobsen Hempel - Begravet: 26 jul 1839
Jacob Jacobsen Hempel - Døbt: 14 jul 1839
Marie Acton Tobiesen - Døbt: 24 mar 1878
Rasmus Hempel - Begravet: 9 jan 1838
Rasmus Hempel - Begravet: 30 jun 1830
Rasmus Hempel - Døbt: 19 aug 1832
Rasmus Hempel - Døbt: 31 maj 1830

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 18-nov-2018 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009