Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

"Snøde Mølle", Snøde, Svendborg
Christen Poul Barfoed - Født: 23 sep 1865
Christine Elisabeth Barfoed - Født: 16 aug 1859
Henrik Valentin Barfoed - Født: 30 jun 1858
Mathilde Barfoed - Død: 2 jan 1862
Mathilde Barfoed - Født: 2 sep 1860
Preben Barfoed - Født: 5 jan 1864

Soderup, Fløng, Roskilde
Emma Mathilde Marie Jacobsen - Død: 7 dec 1894
Sophus Ferdinand Olsen - Død: 23 jan 1905

Soderup Kirke, Holbæk
Catharine Sophie Wilhelmine Becker - Konfirmeret: 23 apr 1865
Christiane Marie Becker - Konfirmeret: 28 apr 1867
Emmy Christine Høyrup - Døbt: 10 aug 1866
Frederik Becker - Konfirmeret: 7 apr 1861

Soesmarke, Majbølle, Maribo
Astrid Glob - Født: 6 mar 1889
Frederik Carl Graae - Død: 4 apr 1906
Maren Kirstine Christensdatter - Død: 12 mar 1920

"Sofiedal", Terslev, Sorø
Thyra Sofie Helene Johansen - Født: 19 nov 1860

Soglio, Graubünden, Schweiz
Jacob Eduard Wegmann - Født: 11 maj 1846

Solbjerg, Thisted
Grethe Rosenvinge - Født: 19 dec 1936
Kirstine Nielsen - Født: 4 mar 1910
Magnus Brostrup Rosenvinge - Født: 30 nov 1939

Solbjerg, Aalborg
Signe Anny Plesner Boesen - Født: 1 jan 1923

Solbjerg Kirke, Frederiksberg, København
Adam Christoffer Fabricius - Begravet: 11 sep 1923
Adel Marie Dorthea Esmarch - Begravet: 9 sep 1910
Adela Cornelia Vilhelmine Mathilde Juliane Lovise Nyboe - Begravet: 3 dec 1927
Albert Leth Ishøy og Elna Anna Ingeborg Marcussen - Gift 1 okt 1927
Alix Briand de Crèvecoeur - Døbt: 10 okt 1920
Anders Sigvald Roesen og Valborg Hansine Petra Svarrer - Gift 9 aug 1924
Angul Hammerich - Begravet: 30 apr 1931
Anna Cecilia Hastrup - Begravet: 22 feb 1932
Anna Christine Høyrup - Begravet: 26 aug 1938
Anna Lovise Vilhelmine Zeltner - Begravet: 12 apr 1955
Annette Marie Neergaard - Begravet: 7 nov 1920
Anton Vilhelm Jørgensen og Paula Margrethe Jepsen - Gift 8 aug 1916
Arne Kemp og Gudrun Hansen - Gift 18 jan 1919
Arved Plum Tholle - Døbt: 26 maj 1918
Axel Frederik Torben Jensen Eghoff og Marie Magdalene Schubert - Gift 2 okt 1910
Bartholine Emilie Jochimsen - Begravet: 5 okt 1921
Bent Victor Esmann Clausen og Lydia Alice Villaume Graff - Gift 31 maj 1938
Bente B. Hagen - Begravet: 19 apr 2016
Carl Rathsack og Cecilie Henriette Karen Worm - Gift 30 jun 1911
Carl August Julius Borgen - Begravet: 31 okt 1923
Carl Christian Lindemann Madsen Leerskov og Eva Margrethe Nielsen - Gift 31 jan 1920
Carl Gustav Bondo - Begravet: 5 sep 1963
Carl Wilhelm Thalbitzer - Begravet: 26 aug 1916
Christen Gjermandsen og Dorthea Brinck - Gift 17 sep 1922
Christen Ostenfeld og Karen Marie Hulda Høncke - Gift 4 dec 1944
Christian Frederik Petri - Begravet: 27 okt 1955
Clara Frederikke Mathilde Schøning - Begravet: 2 jul 1940
Claudius Edvard Theodor Wilkens - Begravet: 13 maj 1929
Dina Charlotte Haman Kalhauge - Begravet: 7 mar 1944
Dora Mathilde Marie Kolster - Begravet: 4 jul 1958
Edith Valborg Hempel - Begravet: 18 nov 1912
Ejnar Georg Clement Brendstrup og Rigmor Marie Borgen - Gift 12 maj 1911
Elisabeth Rathsack - Døbt: 16 maj 1915
Ellen Fenger - Konfirmeret: 12 apr 1942
Ellen Hastrup - Begravet: 16 jun 1950
Elna Margrethe Hastrup - Begravet: 25 jun 1955
Else Plum Tholle - Døbt: 16 jul 1916
Emilie Birgitte Schmiegelov - Begravet: 25 maj 1917
Emma Møller - Begravet: 12 nov 1923
Erik Christian Barfoed - Begravet: 28 sep 1922
Erik Christian Theilgaard - Døbt: 10 okt 1911
Erik Frederik Vibe-Hastrup - Døbt: 2 jul 1916
Erling Thomas Lundsteen og Gudrun Arvida Claësson - Gift 16 feb 1937
Ernst Bondo og Ellen Ingeborg Gravesen - Gift 7 okt 1914
Ernst Hugo Wegener - Begravet: 7 mar 1917
Esbern Lomholt og Margrete Augusta Koch - Gift 26 mar 1930
Esther Luplau Janssen - Begravet: 28 okt 1959
Eva Kemp - Døbt: 28 mar 1920
Fanny Borgen - Begravet: 4 aug 1944
Freya Juliette Mathilde Camilla Alstrup - Begravet: 22 okt 1911
Gerda Lorck - Begravet: 12 apr 1942
Gudrun Gyda Bojesen - Døbt: 18 jun 1911
Gurli Henriette Culmsee - Døbt: 12 sep 1920
Hal Koch og Bodil Thastum - Gift 20 sep 1929
Hannah Camilla Borgen - Begravet: 3 nov 1920
Hans Andreas Mortensen - Døbt: 14 feb 1909
Hans Andreas Mortensen og Else Fich - Gift 4 nov 1934
Hans Charles Andersen og Ellen Kaas-Ishøy - Gift 22 okt 1941
Hans Christian Rosenvinge - Døbt: 2 jul 1922
Hans Christian Rosenvinge og Vilhelmine Christensen - Gift 3 jul 1921
Hans Jørgen Fenger - Konfirmeret: 26 mar 1944
Hans Lybekker Krarup - Begravet: 5 sep 1936
Hans Thorkild Schlichtkrull - Døbt: 23 mar 1910
Hans Winding Koch - Begravet: 27 maj 1949
Harriet Rita Meinertz Graff - Døbt: 21 mar 1920
Heinrich Valentin Grølsted - Begravet: 12 maj 1915
Helle Birgit Eich - Døbt: 18 jul 1920
Henriette Marie Elisabeth Trojel - Begravet: 1 nov 1934
Henrik Agner Glosimodt - Begravet: 25 nov 1924
Holger Prytz - Begravet: 29 mar 1930
Holger Waldemar Fangel og Ernestine Georgia Gamel Gad - Gift 4 sep 1909
Hugo Victor Dyrberg - Begravet: 19 nov 1926
Ib Lundsteen - Konfirmeret: 19 apr 1914
Inger Vibe-Hastrup - Døbt: 28 apr 1918
Irene Graae - Døbt: 17 mar 1912
Jean Philippe Briand de Crèvecoeur - Døbt: 14 okt 1923
Johan Anthon Holstein - Begravet: 21 mar 1916
Johannes Gøtzsche og Karen Amalie Augusta Schleppegrell - Gift 23 nov 1909
Julie Hanne Mathilde Høegh-Guldberg - Begravet: 19 sep 1925
Jørgen Bennedsen og Dorte Marianne Koch - Gift 29 jun 1961
Jørgen Fangel - Døbt: 4 sep 1910
Jørgen Lønborg - Døbt: 28 jan 1918
Kaj Christian Erslev og Astrid Nyholm - Gift 6 nov 1917
Kaj Oluf Rosendahl - Døbt: 28 jun 1908
Karen Elisabeth Haralda Jeger - Begravet: 23 sep 1959
Kay Fritz Ove Elbo - Begravet: 8 mar 1951
Kirsten Rødgaard Kolster - Døbt: 20 sep 1925
Knud Frederik Vilhelm Kretzschmer og Lis Borgen - Gift 4 apr 1925
Knud Georg Stannis og Martha Maria Wildfang - Gift 26 apr 1918
Knud Stampe Bardenfleth - Begravet: 24 maj 1941
Knud Waldemar Karl Fabricius - Begravet: 1 dec 1910
Kristen Winkel Graae - Døbt: 4 okt 1913
Kristine Annette Wegener - Begravet: 21 jan 1940
Kurt Viggo Nielsen - Døbt: 27 apr 1923
Laura Severine Engelbreth - Begravet: 3 jul 1934
Lis Borgen - Konfirmeret: 28 apr 1912
Louis Rathsack og Anna Larsen - Gift 12 jun 1914
Ludvig Carl Muus - Begravet: 31 jan 1919
Maria Dorothea Hoff - Begravet: 9 feb 1958
Maria Elisabeth Tolderlund - Begravet: 2 jul 1957
Mathilde Theodora Kiær - Begravet: 16 jun 1953
Melitta Emilie Thormann - Begravet: 23 apr 1918
Minor Plum Tholle - Døbt: 20 jun 1920
Nielsine Cathrine Ehrhorn - Begravet: 15 mar 1918
Nielsine Petrea Petersen - Begravet: 27 jul 1926
Olaf Theodor Nicolai Seidelin Bøgh - Begravet: 18 mar 1947
Olga Tønnesen - Begravet: 6 dec 1908
Olga Alexandra Nielsen - Begravet: 23 nov 1908
Oscar Emil Thomsen Kromann og Jenny Jepsen - Gift 18 apr 1935
Otho Peter Anthon Emil Bagger - Begravet: 5 jul 1929
Palle Rathsack - Døbt: 16 maj 1915
Peter Adolph Dilleben - Begravet: 14 jul 1938
Peter Andreas Graae - Begravet: 1 mar 1931
Peter August Garde - Døbt: 12 mar 1911
Pierre Auguste Arlaud - Begravet: 12 mar 1914
Poul Hugo Lundsteen - Døbt: 4 sep 1910
Preben Christian Emmerich Hempel - Begravet: 11 mar 1950
Rethe Marie Wegener - Konfirmeret: 16 okt 1932
Rigmor Andersen - Begravet: 23 okt 1969
Rigmor Henriette Margrethe Lybecker - Begravet: 15 aug 1968
Rikard Svend Willy Wendt - Begravet: 29 mar 1922
Rikard Svend Willy Wendt - Døbt: 7 nov 1920
Sophie Camilla Esmann - Begravet: 6 feb 1931
Sven Graae - Konfirmeret: 25 mar 1934
Sven Erik Otto Gøtzsche Netterstrøm og Camilla Munck - Gift 10 dec 1920
Svend Broder Carl Cathala - Begravet: 18 sep 1933
Søren Vilhelm Barfod - Begravet: 5 aug 1938
Thora Adelaide Borgen - Begravet: 25 jul 1945
Thyra Helena Ahrenberg - Begravet: 8 okt 1969
Viggo Poul Martin Erslev - Begravet: 2 aug 1945
Viggo Robert Braag - Begravet: 9 aug 1927
Vilhelm Bay og Hermina Nikoline Augusta Valentiner - Gift 13 sep 1908
Vilhelmine Karoline Amalie Petersen - Begravet: 25 sep 1945
William Willy Louis Husted - Begravet: 6 nov 1949
Willy Bent Meinertz Graff - Døbt: 1 apr 1926
Aage Cilio Bekker - Begravet: 7 okt 1937
Aage Knud Hagen og Laura Mathilde Sofie Larsen - Gift 5 apr 1914

Solbjerg Kirke, Thisted
Anne Marie Graff - Begravet: Nov 1798
Anne Marie Graff - Døbt: 11 nov 1798
Grethe Rosenvinge - Døbt: 28 mar 1937
Karl Silius Rosenvinge og Kirstine Nielsen - Gift 6 sep 1936
Kirstine Nielsen - Døbt: 17 jul 1910
Lars Matthias Brøndum - Begravet: Mar 1769
Lars Matthias Brøndum - Døbt: 7 feb 1766
Magnus Brostrup Rosenvinge - Døbt: 17 dec 1939
Pernille Brøndum - Døbt: 10 okt 1764
Peter Nicolai Brøndum - Begravet: Mar 1769
Peter Nicolai Brøndum - Døbt: 10 feb 1769
Øllegaard Juliana Brøndum - Døbt: 31 mar 1767

Solbjerg Kirke, Aalborg
Axel Plesner Boesen og Johanne Elisabet Pedersen - Gift 14 sep 1922
Eva Hansine Hjortholm - Døbt: 10 nov 1889
Frederik Ahrensdorff Frost og Ane Hansine Svanholm - Gift 19 okt 1861
Mette Marie Sørensen - Døbt: 16 sep 1906
Mikkel Raunborg - Døbt: 18 feb 1798
Niels Peter Bartholomæussen og Mette Marie Sørensen - Gift 21 okt 1925
Signe Anny Plesner Boesen - Døbt: 17 jun 1923

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 23-okt-2018 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009