Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Skovsgaard, Tapdrup, Viborg
Lilly Mogensen - Født: 10 feb 1927

"Skovsgaard", Tapdrup, Viborg
Gottlieb Ferdinand Thalbitzer - Død: 10 jun 1900
Gottlieb Ferdinand Thalbitzer - Født: 9 jun 1875
James John Frölich - Født: 10 maj 1868
Mathilde Antoinette Rothe - Død: 1 dec 1872
Mathilde Emilie Thalbitzer - Født: 20 apr 1874

Skovshoved, Gentofte, København
Anna Salome Elisabeth Balslev - Død: 6 mar 1890

Skovshoved, København
Bente Bruun Muus - Født: 4 jul 1916
Carl Johan Hastrup - Født: 1 okt 1918
Christiane Frederikke Andrea Knudsen - Død: 18 apr 1940
Maren Margrethe Theodora Andersen - Død: 26 jun 1974
Olga Maria Elisabeth Hastrup - Død: 6 dec 1929
Sophie Elisa Leth - Død: 7 aug 1923
Wilhelmine Margrethe Fischer - Død: 17 nov 1922

Skovshoved, Ordrup, København
Anna Rathsack - Død: 31 jul 1879
Frits Rathsack - Født: 15 maj 1880
Ivar Lemche - Født: 12 sep 1894
Lovise Marie Husted - Død: 17 jul 1921
Margrethe Marstrand - Født: 13 aug 1895
Marie Petrea Petersen - Født: 2 mar 1889
Niels Juul Jensen - Født: 25 nov 1900
Pauli Peter Wiggo Gjørling - Død: 26 jun 1900

Skovshoved Kirke, København
Anne Lise Hastrup - Døbt: 16 dec 1917
Axel Gudmund Kemp - Konfirmeret: 8 apr 1934
Carl Marx og Marie Petrea Petersen - Gift 2 apr 1917
Carl Johan Hastrup - Døbt: 10 aug 1919
Carl Marius Viggo Munck og Ingrid Agnete Knudsen - Gift 28 nov 1919
Cecil Fredrik Poulsen Bouet Villaume - Konfirmeret: 12 apr 1931
Constantin Pilegaard Graae og Else Woldsen - Gift 27 apr 1933
Eigil Leo Bendt Raymund Hoffmann - Konfirmeret: 7 apr 1918
Gerda Emilie Graae - Konfirmeret: 3 apr 1927
Hans Arendrup Muus og Eva Marianne Gotthardt - Gift 2 dec 1945
Henning Peter Herman Helger og Gerda Emilie Graae - Gift 4 jun 1936
Holger Erik Gyldenkrone-Rysensteen - Døbt: 7 aug 1929
Jens Julius Helge Petersen - Døbt: 20 dec 1925
Jess Peter Hiort-Lorenzen og Miriam Asvarischtsch - Gift 1 okt 1943
Johan Christian Hempel - Døbt: 18 nov 1932
Jørgen Gyldenkrone-Rysensteen og Vibeke Fiedler - Gift 7 aug 1928
Jørgen Billy Thalbitzer - Konfirmeret: 14 apr 1935
Jørgen Frederik Clauson-Kaas og Karen Branner Jespersen - Gift 12 apr 1938
Jørgen Torben Hastrup - Konfirmeret: 10 apr 1938
Jørgen Torben Hastrup og Anna Eleonora Nielsen - Gift 18 jun 1944
Kirsten Marianne Petersen - Døbt: 20 okt 1929
Lykke Elisabeth Christiane Jacobæus - Konfirmeret: 1 apr 1928
Niels Peder Albert Thalbitzer-Foldskov - Begravet: 15 jan 2011
Ole Ishøy - Konfirmeret: 16 okt 1949
Otto Keller og Sonja Lisbet Henriksen - Gift 1 jul 1937
Regitze Thyra Clara Poulsen Bouet Villaume - Konfirmeret: 12 apr 1931
Ruth Dagny Leth - Konfirmeret: 28 mar 1926
Sophie Elisa Leth - Begravet: 12 aug 1923
Susan Birgit Graae - Konfirmeret: 7 okt 1956
Vagn Holm og Else Schalburg Knudsen - Gift 12 nov 1938
Vibeke Hastrup - Konfirmeret: 31 mar 1940
Yvonne Birgitte Ishøy - Døbt: 19 jun 1927

Skovsted, Hillerslev, Thisted
Lars Jensen Brandi - Født: 20 nov 1869

Skovvejskirken, Ballerup, København
Dora Begtrup - Begravet: 5 jun 2013
Jette Clausen - Begravet: 12 jan 2017
Svend Erling Vang - Begravet: 11 jan 2018

"Skramsø Mølle", Tirstrup, Randers
Andreas Evaldh Ejnert Mejnert Tang Eyde Engelbreth - Født: 2 okt 1879
Nielsine Marie Kirstine Byschou Engelbreth - Død: 17 aug 1876
Peter Brechlin Løgstrup Eyde Engelbreth - Født: 2 okt 1878
Samuel Eyde Engelbreth - Født: 27 feb 1877

"Skransø Mølle", Tirstrup, Randers
Harald Kristian Hoeck - Født: 21 feb 1894
Sofus Wendelboe Hoeck - Født: 20 aug 1893

Skrave, Haderslev
Kirsten Marie Jespersdatter - Født: 6 okt 1823

Skrave Kirke, Haderslev
Frands Jensen og Kirsten Marie Jespersdatter - Gift 15 apr 1846
Kirsten Marie Jespersdatter - Døbt: 16 nov 1823

Skrillinge, Kavslunde, Odense
Aksel Holger Nielsen - Født: 25 nov 1908
Karen Erica Kamala Gøtzsche - Født: 12 jul 1910

Skrydstrup, Haderslev
Otto Hansen Juhl - Født: 22 okt 1911

Skræm, Hjørring
Gotborg Johan Otzen - Født: 8 maj 1880

Skræm Kirke, Hjørring
Gotborg Johan Otzen - Døbt: 8 aug 1880
Villiam Janus Schønau - Døbt: 9 apr 1862

"Skræppenborg", Brylle, Odense
Mads Jørgensen Birch - Født: Mar 1710

Skrøbelev, Svendborg
Effy Martha Hansine Rasmussen - Født: 5 jan 1893
Ellen Gutten Sørensen - Født: 19 mar 1923
Ellen Margrete Røhling - Født: 16 sep 1916
Henriette Frederikke Brandt - Død: 24 aug 1926
Johanne Christensdatter Hansen - Født: Ca. dec 1792
Kirstine Magdalena Dinesdatter - Født: Jan 1784
Kristen Larsen - Død: 20 mar 1914
Maren Rasmusdatter - Født: Nov 1807
Rasmus Dinesen - Død: Sep 1782
Rasmus Dinesen - Født: Sep 1782
Skat Grundtvig Borgen - Født: 21 jun 1877

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 18-nov-2018 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009