Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Løgeskov, Stenstrup, Svendborg
Anna Cathrine Elisabeth Bekker - Født: 4 sep 1898
Anne Kathrine Kirstine Nielsen - Født: 4 maj 1871

"Løgismose", Hårby, Odense
Dorthe Ottesdatter Rud - Født: Ca. 1550

Løgismose, Haarby, Odense
Inger Lise Simonsen - Født: 12 jan 1926

"Løgismose", Hårby, Odense
Augusta Wilhelmine Marie Hansen - Født: 8 jun 1833
Betty Wilhelmine Hansen - Født: 28 jul 1834
Carl Lorentz Hansen - Født: 5 jun 1844
Caroline Christine Mathilde Hansen - Født: 4 feb 1839
Christian Hansen - Død: 22 jun 1847
Christian Hansen - Født: 17 jun 1847
Christian Smith - Født: 3 jun 1825
Clara Elisabeth Hansen - Født: 14 jul 1842
Dorthe Ottesdatter Rud - Født: Ca. 1550
Emil Edvard Hansen - Født: 14 maj 1849
Erhart Ludvig Møller - Født: 20 jul 1814
Friderich Christian Smith - Født: 10 sep 1820
Friderich Ludvig Hansen - Født: 15 aug 1840
Friderika Christine Rasmine Smith - Født: 21 okt 1822
Georg Wilhelm Hansen - Født: Ca. nov 1845
Josephine Laurine Anthonette Smith - Født: 17 feb 1816
Louise Marie Smith - Født: 5 dec 1827
Ludovica Eleonora Hansen - Født: 4 aug 1835
Peter Friderich Hansen - Født: 10 feb 1832
Preben Emil Hansen - Født: 27 nov 1836

Løgsted, Aalborg
Malte Ulriksen Kaas - Død: 19 feb 1774
Peter Dige Buemann - Født: 27 jul 1839

Løgsted Kirke, Aalborg
Dorthea Magrethe Koch - Konfirmeret: 1 okt 1888
Malte Ulriksen Kaas - Begravet: 11 mar 1774
Peter Dige Buemann - Døbt: 27 okt 1839
Svend Lykke - Døbt: 3 apr 1831

Løgstør, Løgsted, Aalborg
Svend Lykke - Født: 19 feb 1831

Løgstør, Aalborg
Alfred Meedom - Født: 20 apr 1902
Alma Thyra Dagmar Esmann Mønsted - Født: 16 feb 1862
Ane Jakobine Hansdatter - Født: Ca. 1809
Anna Wegeberg - Født: 18 feb 1918
Anna Kirstine Grüner Wacker - Født: 14 dec 1893
Anne Sørine Meinertz - Død: 8 nov 1942
Arne Riisager Sørensen - Født: 9 mar 1929
Christen Skou Kjeldsen - Død: 10 jun 1924
Christiane Jensen - Født: 2 sep 1853
Christiane Magdalene Haasum - Død: 16 sep 1846
Christopher Didrik Møller - Død: 15 apr 1904
Christopher Didrik Møller - Født: 4 jun 1854
Einar Hugo Esmann Mønsted - Født: 3 apr 1867
Else Lauridsen - Født: 3 jan 1908
Grethe Lauridsen - Født: 2 feb 1910
Hans Adolf Wegeberg - Født: 27 maj 1916
Hendrich Julius Mønsted - Død: 13 okt 1901
Ida Severine Schjønning - Født: 15 feb 1877
Johanne Villumsen - Født: 8 jan 1862
Karen Lauridsen - Født: 2 feb 1910
Lars Johannes Meinertz Nielsen - Født: 16 maj 1908
Magdalene Emilie Bentzien - Død: 3 maj 1947
Magdalene Sophie Mathiesen - Død: 22 jul 1903
Magna Vilhelmine Augusta Esmann Mønsted - Født: 20 jun 1872
Marie Mønsted Møller - Født: 4 mar 1899
Nielda Petra Johanne Grüner Wacker - Født: 23 dec 1898
Niels Johannes Grüner Wacker - Født: 5 feb 1896
Niels Aage Aasted Mosbech - Født: 8 mar 1901
Ove Christian Dreyer - Død: 19 dec 1836
Peter Jakob Kolster - Født: 29 okt 1906
Petra Andersen - Født: 5 okt 1893
Regnar Mønsted Møller - Død: 25 dec 1897
Regnar Mønsted Møller - Født: 30 okt 1897
Rigmor Astrid Esmann Mønsted - Død: 10 dec 1863
Rigmor Astrid Esmann Mønsted - Født: 7 nov 1863
Serine Wilhelmine Bøgh - Død: 9 aug 1864
Svend Lykke - Død: 19 dec 1895
Aage Grüner Wacker - Født: 28 jul 1920

Løgstør, Aalborg (Borgerligt)
Alfred Meedom og Korna Augusta Nielsen - Gift 22 dec 1930
Frode Kjerulff Andreasen og Inga Oskild Hansen - Gift 24 maj 1939

Løgstør Kirke, Aalborg
Alfred Meedom - Døbt: 8 jun 1902
Alma Thyra Dagmar Esmann Mønsted - Døbt: 11 sep 1862
Ane Catrine Maria Louisa Esmann - Begravet: 21 sep 1911
Anna Wegeberg - Døbt: 10 mar 1918
Anna Kirstine Grüner Wacker - Døbt: 5 apr 1894
Arne Riisager Sørensen - Døbt: 14 apr 1929
Christiane Jensen - Døbt: 4 sep 1853
Christopher Didrik Møller - Begravet: 20 apr 1904
Christopher Didrik Møller - Døbt: 6 jul 1854
Christopher Didrik Møller og Alma Thyra Dagmar Esmann Mønsted - Gift 11 sep 1895
Einar Hugo Esmann Mønsted - Døbt: 29 jun 1867
Else Lauridsen - Døbt: 12 jan 1908
Grethe Lauridsen - Døbt: 25 mar 1910
Hans Adolf Wegeberg - Døbt: 12 jun 1916
Hans Peter Beckmann og Asta Thusnelda Faber - Gift 31 maj 1883
Hans Vilhelm Grüner Wacker - Døbt: 1 jul 1893
Hans Vilhelm Grüner Wacker - Konfirmeret: 30 sep 1906
Helga Meedom - Konfirmeret: 5 apr 1903
Hendrich Julius Mønsted - Begravet: 20 okt 1901
Ida Severine Schjønning - Døbt: 12 jul 1877
Johanne Villumsen - Døbt: 19 jan 1862
Karen Lauridsen - Døbt: 25 mar 1910
Lars Johannes Meinertz Nielsen - Døbt: 5 jul 1908
Laurentz Westerby - Konfirmeret: 5 apr 1891
Ludvig Vilhelm Wulff og Jacobine Margrethe Hansen - Gift 26 nov 1870
Magdalene Emilie Bentzien - Begravet: 6 maj 1947
Magdalene Sophie Mathiesen - Begravet: 29 jul 1903
Magna Vilhelmine Augusta Esmann Mønsted - Døbt: 1 sep 1872
Marie Mønsted Møller - Døbt: 28 maj 1899
Nielda Petra Johanne Grüner Wacker - Døbt: 6 jul 1899
Niels Jensen og Magda Ingeborg Sørensen - Gift 24 feb 1935
Niels Johannes Grüner Wacker - Døbt: 20 maj 1896
Niels Aage Aasted Mosbech - Døbt: 5 maj 1901
Peter Jakob Kolster - Døbt: 16 dec 1906
Petra Andersen - Døbt: 21 jan 1894
Regnar Mønsted Møller - Begravet: 29 dec 1897
Rigmor Astrid Esmann Mønsted - Begravet: 16 dec 1863
Serine Wilhelmine Bøgh - Begravet: 14 aug 1864
Severin Claudius Vilchen Lottrup og Astrid Juul - Gift 9 jan 1914
Svend Lykke - Begravet: 24 dec 1895
Svend Eigil Faber - Konfirmeret: 14 apr 1889
Aage Grüner Wacker - Døbt: 8 aug 1920

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 1-mar-2020 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009