Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Grønhøjgaard", Astrup, Aalborg
Dorthea Marie Christensen Grønhøj - Født: 1 nov 1884

"Grønhøjgaard", Faardrup, Sorø
Nicoline Adamine Christine Rasmussen - Født: 25 mar 1844

Grønland
Niels Peter Høgh Hagen - Død: 15 nov 1907

Grønnebæk, Jels, Haderslev
Leve Levesen - Født: 18 feb 1823

"Grønnesøegaard", Torup, Frederiksborg
Christine Johanne Garnæs - Født: 1 aug 1844
Friderich Ferdinand Lassen - Født: 22 nov 1822
Laura Andrea Petrine Lassen - Født: 25 jun 1818
Wilhelm Lassen - Født: 7 apr 1820

Grønning, Viborg
Andreas Rosenvinge - Født: 7 mar 1869
Jens Christian Tækker Foged - Født: 14 apr 1897
Jensine Christine Rosenvinge - Født: 19 okt 1871

Grønning Kirke, Viborg
Andreas Rosenvinge - Døbt: 24 okt 1869
Jens Christian Tækker Foged - Døbt: 23 maj 1897
Jensine Christine Rosenvinge - Døbt: 28 apr 1872

Grønskov, Voerladegaard, Skanderborg
Gjedske Christensdatter - Født: 28 sep 1830

"Grønsund Færgegaard", Fanefjord, Præstø
Agnes Sofie Prehn - Født: 30 maj 1905
Andrea Sophie Prehn - Født: 23 dec 1881
Anna Marie Frederikke Prehn - Født: 11 sep 1874
Bendix Andreas Heide Prehn - Død: 3 jun 1880
Bendix Andreas Heide Prehn - Født: 20 apr 1880
Boi Sophus Christian Prehn - Født: 4 jun 1871
Clarissa Henriette Christine Prehn - Født: 2 jun 1872
Dødfødt dreng Prehn - Død: 24 apr 1870
Dødfødt dreng Prehn - Født: 24 apr 1870
Lorentz Andreas Augustus Prehn - Født: 20 feb 1878
Sophie Henriette Prehn - Død: 1 jan 1883
Sophie Henriette Prehn - Født: 29 okt 1882
Udøbt pige Prehn - Død: 1 dec 1883
Udøbt pige Prehn - Født: 11 okt 1883

Graabrødre Hospitalskirke, Odense
Anna Elisabeth Schnackenburg - Døbt: 4 sep 1881
Birgit Zinn - Døbt: 31 maj 1936
Brita Magdalene Juncker - Døbt: 11 sep 1904
Christian Richter Hartmann - Begravet: 29 apr 1925
Christian Richter Hartmann og Lili Ebba Schmidt - Gift 1 okt 1920
Elna Margrethe Schnackenburg - Døbt: 1 jul 1883
John Hansen - Døbt: 25 dec 1908
Margrethe Schnackenburg - Døbt: 7 dec 1884
Preben Thore Christian Richter Hartmann - Døbt: 31 okt 1925
Rasmus Valdemar Simonsen og Elisabeth Lehn - Gift Ca. jun 1950
Thorvald Gundestrup - Døbt: 15 aug 1869
Vibeke Hartmann - Døbt: 22 nov 1923
Aage Hempel-Jørgensen og Else Marie Michelsen - Gift 29 aug 1931

Graabrødre Kirke, Odense
Alberthine Anthonette Jørgensdatter - Begravet: 4 jun 1883
Alfhilde Emilie Albertine Darre - Døbt: 30 aug 1864
Anna Nielsdatter Kabel - Begravet:
Christian Faber - Døbt: 25 nov 1877
Christjan Nicolai Bondo - Begravet: 30 dec 1865
Ejnar Petri - Døbt: 15 sep 1872
Hannibal Theodor Helweg - Konfirmeret: 27 jul 1834
Inger Heiberg - Døbt: 24 dec 1865
Ingerid Faber - Døbt: 5 jul 1874
Julius Albert Christian Emil Darre - Døbt: 31 aug 1854
Julius Cæsar Darre og Mathea Margrethe Bondo - Gift 31 aug 1852
Ludvig Bondo og Petra Kirstine Mumme - Gift 3 okt 1857
Magnus Theodor Nicolai Hertel og Petrea Koch - Gift 1 okt 1885
Magrethe Gommesdatter Bondo - Begravet: 29 jan 1885
Marie Cathrine Helweg Petri - Døbt: 2 jun 1878
Mathilde Emilie Albertine Darre - Døbt: 28 dec 1856
Mogens Henriksen Rosenvinge - Begravet: Ca. apr 1607
Thora Helweg - Døbt: 13 apr 1862

Graabrødre Kirke, Viborg
Anne Marie Theilgaard - Døbt: 15 nov 1805
Anne Marie Kirstine Høyer - Begravet: 26 feb 1800
Anne Marie Kirstine Høyer - Døbt: 24 maj 1799
Christian Julius Høyer - Begravet: 3 okt 1803
Christian Julius Høyer - Begravet: 13 mar 1805
Christian Julius Høyer - Døbt: 12 jun 1804
Christian Julius Høyer - Døbt: 30 maj 1803
Claus Nicolaj Vilstrup - Døbt: 19 apr 1784
Hans Peter Høyer - Døbt: 29 maj 1800
Jens Nielsen Løvenbalk - Begravet:
Lorentz Georg Høyer - Døbt: 18 maj 1801
Maren Carstensdatter Hansen - Begravet: 4 sep 1807
Maren Kirstine Klein - Døbt: 27 nov 1793
Mette Nicolette Giørup Theilgaard - Døbt: 30 sep 1802
Mette Nielsdatter Bøgh - Begravet: 30 mar 1740
Niels Eriksen Løvenbalk - Begravet:
Peder Nielsen Bøgild - Begravet: 22 maj 1715
Wilhelmine Marie Kirstine Høyer - Døbt: 17 aug 1810

Graabrødre Kloster, Odense
Magrethe Gommesdatter Bondo - Død: 24 jan 1885
Maria Elisabeth Plum - Død: 19 okt 1952

Graabrødrekirkens Kapel, Viborg
Ellen Pedersdatter Munk - Begravet:

Graabrødreklosterkirke, Ystad, Skaane
Aage Brahe - Begravet:

Graae, Thorning, Viborg
Anker Elvin Brok - Født: 13 aug 1915

Graarup, Ulstrup, Aalborg
Mette Kirstine Jacobsen - Født: 18 jul 1872

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 16-aug-2019 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009