Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Frederiksberg Børnehospital, København
Bo Bjarne Hastrup - Død: 17 mar 1948
Claus Husted - Død: 22 maj 1941
Peter Warrer - Død: 20 mar 1943
Robert Johannes Borgen - Død: 28 jul 1925
Ulla Graff Nielsen - Død: 7 jun 1944

Frederiksberg Fødehjem, Frederiksberg, København
Alice Kamma Resen Undell - Født: 4 mar 1907
Arne Bojesen - Født: 5 maj 1907
Arno Boserup - Født: 24 mar 1905
Asta Ingeborg Lehmann - Født: 23 okt 1896
Axel Hempel Hansen - Født: 20 jan 1904
Bjarne Henning-Jensen - Født: 6 okt 1908
Carl Frederik Hansen - Født: 11 feb 1900
Carl Johan Wulsten - Født: 16 nov 1898
Elisabeth Camilla Krag - Født: 29 apr 1903
Ellen Christiane Rasmussen - Født: 4 mar 1899
Elly Beitzel - Født: 12 sep 1899
Elna Christiane Hiort-Lorenzen - Født: 25 jan 1902
Else Biering - Født: 11 sep 1897
Else Beate Kofoed Schmith - Født: 15 sep 1905
Engelke Margrethe Lorentzen - Født: 11 jun 1901
Erik Møller - Født: 14 okt 1904
Erik Rübner-Petersen - Født: 6 nov 1899
Erik Axel Børge Resen Steenstrup - Født: 2 apr 1904
Erik Gregers Worm Reinhardt - Født: 1 jun 1905
Erik Johannes Olsen - Født: 14 jun 1904
Ester Faber - Født: 31 dec 1904
Esther Frede Simonsen - Født: 4 maj 1903
Etty Olga Mathilde Hiort-Lorenzen - Født: 3 aug 1905
Gerda Bech - Født: 15 apr 1897
Gregers Koefoed - Født: 6 okt 1905
Gudrun Thalia Olsen - Født: 10 dec 1904
Helge Nikolai Wilhelm Ramsøe - Født: 25 sep 1907
Herluf Krabbe - Født: 12 maj 1904
Haakon Severin Johannes Hammershøi - Født: 24 sep 1897
Ingegerd Suenson - Født: 26 nov 1907
Inger Hansen - Født: 9 jan 1903
Inger Sodemann - Født: 9 maj 1907
Jens Christian Neergaard - Født: 16 jul 1904
Karen Margrethe Krebs - Født: 9 aug 1900
Karen Marie Kolthoff - Født: 28 nov 1898
Kirsten Ragnhild Fog - Født: 31 okt 1905
Knud Peter Jakob Bredstrup Mønsted - Født: 26 feb 1904
Major Carl Lund Wright - Født: 13 jun 1906
Mogens Cold - Født: 2 jan 1906
Mogens Ludolf Fog - Født: 9 jun 1904
Niels Møller Spandet - Født: 18 jan 1898
Olaf Bech - Født: 30 dec 1905
Palle Suenson - Født: 6 jul 1904
Peter Bang - Født: 14 mar 1900
Peter Willemoes - Født: 24 mar 1903
Peter Esben Hiort-Lorenzen - Født: 21 nov 1903
Poul Herbert Kronmann - Født: 2 jan 1900
Ruth Hansen - Født: 28 maj 1907
Ruth Westerby - Født: 10 jul 1906
Sven Erik Kaae - Født: 16 okt 1906
Søren Lemvig Fog - Født: 28 nov 1903
Tage Johannes Brammer - Født: 12 aug 1899
Vagn Erik Brammer - Født: 4 okt 1902
Waldemar Jens Peter Olsen - Født: 30 okt 1902
Aage Christian Fangel - Født: 4 jun 1906

Frederiksberg Fødehjem, Solbjerg, København
Agnete Erichsen - Født: 21 okt 1926
Alice Thora Meinertz Graff - Født: 15 maj 1918
Andreas Lose Hee - Født: 3 jan 1917
Anna Mathea Mourier - Født: 24 aug 1905
Anna Sophie Kirsten Hee - Født: 28 jun 1915
Anna-Louise Schaldemose - Født: 19 okt 1918
Anne Lise Frederikke Nyrop - Født: 31 jul 1915
Anne-Beate Nyrop - Født: 3 sep 1916
Arved Plum Tholle - Født: 22 feb 1918
Asta Betty Fibiger - Født: 6 aug 1900
Asta Margrethe Mathiesen - Født: 7 okt 1924
Ausa Bentzien - Født: 25 okt 1910
Benny Schaldemose - Født: 17 mar 1920
Bent Henrik Axel Borgen - Født: 16 maj 1920
Betty Anna Thalbitzer - Født: 23 apr 1921
Birte Hastrup - Født: 12 maj 1925
Birthe Schmith - Født: 14 jun 1915
Bodil Nielsen - Født: 9 maj 1907
Bodil Schaldemose - Født: 2 mar 1920
Carl Erik Constantin Brun - Født: 8 okt 1929
Carl Jacob Ammitzbøll - Født: 28 apr 1915
Carl Johan Aarsleff Jørgensen - Født: 30 okt 1923
Christine Anna Erna Jørgensen - Født: 28 dec 1910
Dora Margrethe Levinsen - Født: 15 jun 1924
Ebba Karen Brummerstedt - Født: 15 okt 1897
Ebbe Suenson - Født: 16 jun 1920
Einar Schmith - Født: 22 okt 1913
Elena Cetti - Født: 9 sep 1925
Elisabeth Duus - Født: 16 sep 1923
Elisabeth Gudrun Thalbitzer - Født: 14 feb 1915
Elise Marie Kroll - Født: 6 jul 1915
Ellen Harold - Født: 23 nov 1916
Ellen Benedicte Fog Waagepetersen - Født: 1 maj 1921
Ellen Margrethe Mortensen - Født: 21 okt 1910
Else Plum Tholle - Født: 12 jun 1916
Else Wedel Karby - Døbt: 10 nov 1899
Else Wedel Karby - Født: 25 okt 1899
Emma Johanne Fangel - Født: 8 jan 1900
Erik Frederik Vibe-Hastrup - Født: 8 maj 1916
Erik Ole Castberg - Født: 19 mar 1915
Eva Kemp - Født: 28 dec 1919
Eva Lis Andersen - Født: 5 mar 1920
Eva Lis Møller - Født: 28 aug 1921
Frants Henningsen - Født: 8 feb 1926
Frits Reinhardt Mathiesen - Født: 8 jun 1921
Gaston Birger Fog Waagepetersen - Født: 5 jan 1917
Gerda Utke Lindhardt - Født: 6 jun 1913
Grethe Rich - Født: 22 jan 1908
Grethe Vibe-Hastrup - Født: 8 jun 1917
Gudrun Augusta Ellen Cathinka Selchau-Hansen - Født: 28 sep 1908
Gudrun Gyda Bojesen - Født: 24 maj 1911
Gunhild Petersen - Født: 10 maj 1921
Hans Andreas Mortensen - Født: 15 jan 1909
Hans Henrik Bayer - Født: 18 nov 1927
Harald Regnar Gøtzsche - Født: 12 dec 1913
Harriet Rita Meinertz Graff - Født: 9 nov 1919
Helene Cecilie Bardenfleth - Født: 5 apr 1927
Henrik Heie - Født: 18 dec 1924
Henrik David Johannes Levinsen - Født: 20 sep 1927
Henrik Munck Netterstrøm - Født: 12 feb 1924
Henrik Vilhelm Løvenørn Bardenfleth - Født: 20 maj 1924
Ida Marie Castberg - Født: 29 jul 1913
Inga Rich - Født: 19 jun 1915
Inge Norup - Født: 3 feb 1919
Inger Vibe-Hastrup - Født: 28 jan 1918
Inger Lise Wilkens - Født: 17 apr 1925
Jess Peter Hiort-Lorenzen - Født: 29 sep 1916
Johanne Maria Witter - Født: 9 mar 1934
Jytte Søeborg - Født: 22 dec 1919
Jørgen Fog - Født: 7 maj 1921
Jørgen Vibe-Hastrup - Født: 24 feb 1916
Jørgen Peder Camillus Schauff Nyrop - Født: 11 feb 1912
Jørgen Torben Hastrup - Født: 18 sep 1921
Kaj Ferdinand Zachrau - Født: 13 feb 1923
Kaj Oluf Rosendahl - Født: 29 maj 1908
Karen Egelund - Født: 5 sep 1924
Karen Bodil Schmith - Født: 4 jul 1917
Kirsten Bagger - Født: 22 feb 1931
Kirsten Ruth Hastrup - Født: 30 jan 1927
Knud Norup - Født: 30 jan 1921
Marchen Castberg - Født: 7 apr 1920
Margrethe Fog - Født: 9 apr 1917
Marie Duus - Født: 13 mar 1925
Marie Susanne Bayer - Født: 19 okt 1925
Mathias Jørgen Mathiesen - Født: 5 maj 1920
Merete Christine Høyrup Iversen - Født: 9 jun 1935
Minor Plum Tholle - Født: 3 jan 1920
Mogens Kroll - Født: 2 jan 1909
Mogens Mathiesen - Født: 27 jan 1923
Nan Henningsen - Født: 23 sep 1920
Niels Henningsen - Født: 2 maj 1910
Niels Andreas Harder - Født: 10 dec 1921
Niels Finn Schmith - Født: 1 mar 1919
Niels Ole Ammitzbøll - Født: 24 okt 1919
Niels Schousboe Poulsen - Født: 17 dec 1911
Niels-Jakob Schaldemose - Født: 10 jun 1921
Ole Gregers Hammer - Født: 20 jun 1911
Paul Vibe-Hastrup - Født: 31 aug 1914
Poul Daniel Hastrup - Født: 28 maj 1910
Poul Jakob Warrer Clausen - Døbt: 23 dec 1906
Poul Jakob Warrer Clausen - Død: 23 dec 1906
Poul Jakob Warrer Clausen - Født: 23 dec 1906
Poul Warrer Clausen - Født: 8 sep 1912
Preben Beyer - Født: 27 apr 1929
Preben Netterstrøm - Født: 7 jun 1926
Preben Lose Hee - Født: 10 dec 1913
Ragna Merete Graae - Født: 4 mar 1907
Ruth Mathiesen - Født: 18 jun 1926
Ruth Netterstrøm - Født: 3 okt 1921
Sten Ryum - Født: 12 maj 1910
Svend Erik Blædel Hastrup - Født: 19 dec 1930
Søren Alfred Levinsen - Født: 22 jan 1923
Søren Benjamin Nyholm - Født: 11 dec 1910
Thomas Castberg - Født: 8 aug 1917
Thoralf Kyrre - Født: 28 dec 1913
Thøger Foss Vilstrup - Født: 17 mar 1915
Torben Børge Nyrop - Født: 5 jul 1919
Torben Fog Waagepetersen - Født: 16 apr 1920
Torkil Otto Schmith - Født: 6 nov 1913
Uffe Foss Vilstrup - Født: 24 mar 1912
Ulla Netterstrøm - Født: 28 feb 1930
Vagn Hastrup - Født: 4 nov 1927
Vibeke Hastrup - Født: 3 sep 1925
Aage Jørgensen - Født: 21 aug 1921

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 25-sep-2020 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009