Steder og begivenheder
Fornavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Efternavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Stednavne:   A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Forrige steder

Albøge Kirke, Randers
Martine Kirstine Madsen - Døbt: 27 jul 1862

Alderslyst, Balle, Viborg
Knud Ejnar Messerschmidt - Født: 10 dec 1928
Sophus Theodor Balslev - Død: 13 jun 1936

Alderslyst Kirke, Balle, Viborg
Sophus Theodor Balslev - Begravet: 18 jun 1936

Alderslyst Kirke, Silkeborg, Skanderborg
Anna Kirstine Plesner - Begravet: 5 jan 1945
Kirsten Begtrup-Hansen - Konfirmeret: 29 mar 1942
Kjeld Bredahl Carøe - Døbt: 23 nov 1930
Svend Sofus Beyer og Karla Margrethe Nielsen - Gift 27 apr 1934
Ulrik Adolf Balslev - Begravet: 21 mar 1963

Aldersro Kirke, København
Agnes Ingeborg von Jessen - Begravet: 22 sep 1925
Agnete Jelsøe - Døbt: 22 jun 1913
Amalie Priergaard - Begravet: 16 jan 1926
Andrine Bagger - Begravet: 1 sep 1915
Carl Alexander Jelsøe og Ellen Margrethe Müller - Gift 23 maj 1912
Carl Flach Steenstrup og Magna Schaarup - Gift 6 sep 1929
Ebba Aarre - Døbt: 7 apr 1918
Ellen Elisabeth Tegner - Begravet: 6 okt 1957
Elly Martine Kirstine Ravn - Døbt: 26 dec 1910
Erhard Holger Assens - Døbt: 11 dec 1921
Eva Kate Borgen - Døbt: 7 sep 1930
Frode Aarre - Døbt: 16 feb 1919
Gerda Emma Marie Assens - Døbt: 30 mar 1923
Grethe Evelyn Schalin - Døbt: 25 mar 1928
Grethe Sofie Frank Jørgensen - Døbt: 16 jan 1916
Gunhild Petersen - Døbt: 14 jul 1921
Hakon Keller - Døbt: 12 sep 1918
Harry Aarre - Døbt: 17 sep 1916
Helge Aarre - Døbt: 2 jul 1916
Ilse Dagmar Wittenberg Kolbe - Døbt: 22 okt 1916
Inge Keller - Døbt: 20 maj 1916
Jørn Theis Lybecker - Døbt: 26 apr 1925
Kjeld Bekker - Døbt: 6 apr 1930
Margrethe Hedvig Borgen Lindhardt - Døbt: 8 maj 1910
Niels Kirkegaard Paludan Møller - Døbt: 22 okt 1916
Niels Paludan Møller og Agnes Kirstine Margrethe Høegh - Gift 20 aug 1914
Svend Thiberg - Døbt: 1 jan 1921
Tenna Nielsine Lillelund Ravn - Døbt: 1 jun 1913
Tove Christiansen - Døbt: 16 maj 1915
Aase Brask - Døbt: 19 aug 1923

Aleksander Nevski Kirken, København
Christian Frederik Schalburg og Helga Frederikke von Bülow - Gift 18 okt 1929
Karl Ingemund Plesner og Galina Iosifovna Wergenskaja - Gift 10 aug 1925

Algestrup, Føllenslev, Holbæk
Holger Lemvigh - Født: 9 dec 1879

Alkestrup, Sædder, Præstø
Niels Georg Kristen Harald Thygesen - Født: 2 apr 1887

Allehelgenskirke, København
Alex Sigurd Clausen og Charla Aurora Caroline Jensine Hansen - Gift 20 jul 1941
Carl Johan Frederik Graff - Begravet: 20 jun 1948
Flemming Schubert - Døbt: 15 feb 1959
Jytte Borgen - Døbt: 3 jun 1928
Yrsa Poulsen - Begravet: Okt 2002

Allelev, Lyngby, Randers
Valdemar Matthiassen - Født: 26 feb 1909

Aller Kirke, Haderslev
Frode Christian Madsen og Oda Johanne Jensine Nielsen - Gift 21 okt 1950
Peter Nicolai Schønau og Theodore Jensine Schmidt - Gift 5 okt 1875

Allerslev, Roskilde
Caroline Marie Borgen - Født: 12 maj 1834
Hendrine Juliane Margrethe Borgen - Født: 22 aug 1828
Jens Christiansen Fog - Født: 24 okt 1814
Johanne Christiane Andrea Borgen - Født: 27 mar 1831
Maren Christiansdatter Fog - Født: 5 jan 1825
Nanna Camilla Borgen - Født: 23 maj 1842

Allerslev Kirke, Præstø
Adolph Theodor Spelmann og Ingeborg Emilie Sindahl - Gift 2 aug 1925
Anders Rasmussen - Begravet: 6 maj 1892
Anders Rasmussen - Døbt: 22 okt 1809
Anders Rasmussen - Konfirmeret: 25 apr 1824
Elise Vilhelmine Christine Lund - Begravet: 23 aug 1882
Frands Becker - Døbt: 10 okt 1880
Hansine Mathilde Olsen - Begravet: 6 apr 1901
Ingeborg Emilie Sindahl - Døbt: 17 dec 1902
Lars Jacob Rasmussen - Døbt: 3 feb 1860
Peter Willemoes Becker - Døbt: 12 nov 1882

Allerslev Kirke, Roskilde
Christian Jensen Fog - Begravet: 23 maj 1831
Erik Johan Copmann - Døbt: 24 jun 1928
Jens Christiansen Fog - Døbt: 26 dec 1814
Jens Christiansen Fog - Konfirmeret: 26 apr 1829
Maren Christiansdatter Fog - Døbt: 24 feb 1825
Ulla Copmann - Døbt: 17 okt 1926
Vibeke Elisabeth Copmann - Døbt: 9 sep 1923

Allerum, Skåne, Sverige
Erika Olsson - Født: 17 mar 1866

Allerum Församling, Skåne, Sverige
Erika Olsson - Døbt: 24 mar 1866

Allerup, Odense
Alhed Eleonore Smith - Født: 7 sep 1825
Ane Dorthe Smith - Død: 20 okt 1839
Ane Dorthe Smith - Død: 31 okt 1836
Ane Dorthe Smith - Født: 5 apr 1836
Ane Dorthe Smith - Født: 18 okt 1839
Carl Johan Smith - Født: 30 jul 1827
Casparine Wibekke Bøgh - Født: Ca. 1762
Chrestian Smith - Født: 9 sep 1831
Christiane Frederikke Smith - Født: 12 aug 1829
Elfride Dorthe Smith - Født: 21 nov 1841
Else Thorsen - Født: 8 sep 1922
Frederik Ferdinand Smith - Født: 4 dec 1846
Hans Peter Smith - Død: 19 jan 1839
Hans Peter Smith - Født: 16 jan 1839
Hans Peter Smith - Født: 19 aug 1844
Johannes Georg Smith - Født: 2 okt 1833
Julius Hannibal Smith - Født: 4 sep 1854
Laurits Hviid Bøgh - Født: Ca. 1764
Lovise Augusta Brummer - Født: 4 mar 1851
Maren Kirstine Smith - Født: 17 okt 1823
Mathias Axel Reutze - Født: Ca. 1776
Niels Christophersen Bøgh - Død: 5 maj 1765
Ove Guldberg Thomsen Reutze - Død: 13 feb 1785
Sigfred Theodor Smith - Født: 14 okt 1850
Sophus Christian Barfoed - Død: 10 maj 1885
Søren Hempel Barfoed - Død: 21 feb 1858
Theodor Emil Smith - Død: 31 maj 1849
Theodor Emil Smith - Født: 30 maj 1849
Thomas Reutze - Født: Ca. 1779
Thomine Nicoline Reutze - Født: 27 jul 1775

Allerup, Sneum, Ribe
Anna Catharina Hansdatter - Død: 5 mar 1822
Else Kjeldsen - Født: 5 maj 1898
Nis Bager Nissen - Død: 30 mar 1830

Allerup, Sønder Broby, Svendborg
Anders Peter Nielsen - Født: 11 nov 1901
Hans Sigurd Nielsen - Født: 8 jan 1904

Efterfølgende steder
 

EMAIL | Hjemmeside | Navne index

Siderne er lavet den 17-okt-2021 med GEDHTanc Version 2.46.4   © 2009